Najpiękniejszy spektakl natury
Seiser Alm

Pokryte śniegiem tereny narciarskie w Dolomitach

Na największym w Europie wysokogórskim pastwisku można znaleźć doskonałe trasy, które sprawiają wiele frajdy nawet najbardziej niezdecydowanym narciarzom.
Spektakularny, dziewiczy krajobraz, kompleksowa oferta turystyczna oraz słynna gościnność to gwarancja tego, że wszyscy miłośnicy sportów zimowych będą się tu czuli jak w domu. Również najmłodsi.
Czyż to nie wspaniałe, że już w dzieciństwie mogą dotknąć nieba?

CZAR ZIMOWEJ KRAINY

Urlopowy region Seiser Alm serdecznie polecamy wszystkim tym, którzy chcą w pełni cieszyć się zimową aurą. Ośnieżone, a jednocześnie skąpane w słońcu zbocza z zaklętymi w lodzie dzikimi skałami Dolomitów pozwalają w pełni oddać się zimowej zabawie. To właśnie tutaj możesz szusować i ślizgać się na nartach czy snowboardzie bądź uprawiać biegi narciarskie krainie jak z bajki, odbywać piesze wędrówki przez pokryte śniegiem tereny, szukać prawdziwych wyzwań, przemierzając w rakietach śnieżnych skaliste, nieodkryte obszary, mknąć na sankach albo wybrać się na romantyczny kulig.

UROZMAICONY KRAJOBRAZ WOKÓŁ SCHLERN

Górzysty krajobraz Seiser Alm to największe pastwisko wysokogórskie Alp i Europy, znajduje się w zachodniej części parku krajobrazowego Schlern-Rosengarten. Dominują tam łąki i pastwiska sięgające po horyzont. Krajobraz wzbogacają przy tym modrzewie, sosny limby, świerki, a także olsze zielone.
Park krajobrazowy Schlern-Rosengarten leży w zachodniej części południowotyrolskich Dolomitów. Przebiega przez obszar gmin Kastelruth, Völs i Tiers, a wraz z obszarem chronionym Seiser Alm tworzy wyjątkową, naturalną jedność. Schlern ze znanymi wieżami skalnymi Santner i Euringer stanowi jeden z symboli południowego Tyrolu.

SEISER ALM JAKO OBSZAR KULTUROWY

Pod względem kulturowym Seiser Alm obfituje w zamki i grody, niewielkie muzea, kapliczki oraz kościółki. Życie uczniów od XVIII wieku do 1993 roku najlepiej obrazuje muzeum szkolne Tagusens. Zwiedzając stare mury zamku, można przekonać się, jak mieszkali niegdyś możnowładcy Prösels. Muzeum rolników pozwala natomiast poznać ciężkie i żmudne życie, które wiodły niegdyś osoby trudniące się uprawą ziemi.

01 /
00
- Castelrotto

Castelrotto

Kastelruth wraz ze swoim malowniczym, historycznym centrum to największa miejscowość w regionie Seiser Alm — żywa i pełna tradycji wioska pełna wdzięku i gastronomicznej różnorodności.

Siusi allo Sciliar

Górska wioska Seis am Schlern leży u stóp potężnego Schlernu na wysokości 1000 metrów. Otoczona licznymi łąkami i lasami turystyczna miejscowość to jednocześnie stacja kolei linowej na Seiser Alm.

Fiè allo Sciliar

Rozpościera się u stóp skąpanego w słońcu masywu Schlern. Wakacyjna wioska z idyllicznymi przysiółkami już wiele lat temu zyskała popularność za sprawą tradycyjnych kąpieli w sianie, sukcesów na polu gastronomii oraz centrum kulturalnego, jakie stanowi zamek Prösels.

Alpe di Siusi

Największe wysokogórskie pastwisko Europy stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych cudów Dolomitów. W zimie zbocza Seiser Alm zachęcają do uprawiania narciarstwa, jazdy na snowboardzie, saneczkarstwa — ale można się też nimi po prostu pozachwycać.

Tires al Catinaccio

Tiers am Rosengarten pozwala najlepiej poznać króla Laurina i jego fascynujący górski świat. Wyjątkowe wrażenie robi wieczorna feeria barw Rosengarten, która przy dobrych warunkach pogodowych rozżarza niebo.

Tam dostać

Via del Paese 15 · 39050 Fiè allo Sciliar - Italy
Open map