To nejkrásnější přírodní divadlo
Seiser Alm

ZASNĚŽENÁ LYŽAŘSKÁ OBLAST V DOLOMITECH

V Evropě největší Hochalm nabízí své nádherné sjezdovky, které potěší i toho nejváhavějšího lyžaře.
Úžasná a nedotčená krajina, rozsáhlá nabídka pro turisty a známá pohostinnost přispívají k tomu, že se zde všichni vyznavači zimních sportů cítí jako doma. A to platí také pro nejmladší generaci.
Neříká se, že se člověk naučí dotýkat nebudu už v mládí?

KOUZLO ZIMY

Kdo si chce užít zimu opravdu naplno pro toho je rekreační oblast Seiser Alm to správné místo. Svahy pokryté pořádnou sněhovou přikrývkou s kulisou divokých Dolomit zvou k tomu, abyste si užili spoustu zimních radovánek: S lyžováním a snowboardem mazání a klouzání, při běhu okouzlující krajinou, pěšky po zimních turistických cestách přes zasněžené pláně, se sněžnicemi divokou skalnatou krajinou pro ty, kteří hledají skutečnou výzvu, na saních přírodní dráhou nebo romantická vyjížka na saních tažených koňmi.

ROZMANITÁ KRAJINA KOLEM VRCHOLU SCHLERN

Kopcovitá vysokohorká plošina Seiser Alm představuje největší vysokohorskou pastvinu jak v Alpách, tak celé Evropě a nachází se v západní části přírodního parku Schlern-Rosengarten. Krajině dominují velké louky a pastviny: hustě tu rostou modříny, borovice, smrky a olše.
Přírodní park Schlern-Rosengarten leží v západní části jihotyrolských Dolomit. Rozkládá se přes obce Kastelruth, Völs a Tiers a spolu s chráněnou krajinnou oblastí Seiser Alm vytváří jedinečnou krajinu. Schlern se dvěma známými skalními věžemi Santner a Euringer vytváří jednu z dominant jižního Tyrolska.

KULTURNÍ VYŽITÍ V SEISER ALM

Hrady a zámky, malá muzea, kaple a kostely charakterizují kulturu rekreační oblasti Seiser Alm. Život žáků od 18. století až do roku 1993 můžete z blízka poznat ve školním muzeu Tagusens. Jak žili zámeční pánové z Prösels ukazuje prohlídka starých zámeckých hradeb. A muzeum zemědělství přináší pohled na těžký a postradatelný život rolníků v dřívějších dobách.

01 /
00
- Castelrotto

Castelrotto

Kastelruth se svým malebným historickým jádrem je největším centrem Seiser Alm, živá a na tradice bohatá vesnice se spoustu šarmu a rozmanitou gastronomií.

Siusi allo Sciliar

Horská vesnice Seis am Schlern leží na úpatí mohutného vrcholu Schlern ve výšce 1 000 metrů. Obklopují jí četné louky a lesy a je výchozím bodem lanové dráhy do tradičního turistického střediska Seiser Alm.

 

Fiè allo Sciliar

Rozkládá se na slunečné straně úpatí masivu Völs am Schlern. Rekreační vesnice se svými idylickými samotami si získala dobré jméno především díky své dlouhé tradici senných lázní, gastronomickým úspěchům a kulturnímu centru, kterým je zámek Prösels

 

Alpe di Siusi

Největší vysokohorská pastvina v Evropě je považovaná za jeden z nejpozoruhodnějších krajinných divů Dolomit. V zimě zvou svahy v Seiser Alm k lyžování, snowboardu, sáňkování, vycházkám zasněženou krajinou….a k žasnutí.

 

Tires al Catinaccio

Tiers am Rosengarten nabízí ty nejlepší možnosti jak zblízka poznat krále Laurina a jeho fascinující horský svět. Nezapomenutelný zážitek je večerní hra barev v růžové zahradě, která se za příznivých povětrnostních podmínek zbarví do ruka od večerní oblohy.

Se tam dostat

Via del Paese 15 · 39050 Fiè allo Sciliar - Italy
Open map